QARABAĞ FUTBOL KLUBU
Qarabağ TV
TPL
UEL
Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vuruldu

UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub. Qeydə alınan nəticələri təqdim edirik:

 

Avropa Liqası, qrup mərhələsi

6-cı tur

8 dekabr

 

A qrupu

“Feyenord” (Hollandiya) – “Fənərbaxça” (Türkiyə) – 0:1

Qol: Musa Sou, 21

 “Zarya” (Ukrayna) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə) – 0:2

Qollar: Mxitaryan, 47. İbrahimoviç, 88.

 

B qrupu

APOEL (Kipr) – “Olimpiakos” (Yunanıstan) – 2:0

Qollar: Sotirou, 20. De Kamarqo, 84.

“Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Astana” (Qazaxıstan) – 3:0

Qollar: Frey, 63, Horarau, 67, Şik, 72.

 

C qrupu

“Maynts” (Almaniya) – “Qəbələ” (Azərbaycan) – 2:0

Qollar: Hek, 30, De Blasis, 41.

“Anderlext” (Belçika) – “Sent-Etyen” (Fransa) – 2:3

Qollar: Kipsiu, 21. Stansiu, 31 - Soderlund, 63; 68. Monne-Pake, 75.

 

D qrupu

“Alkmaar” (Hollandiya) – “Zenit” (Rusiya) 3:2

Qollar: Rienstra, 7. Haps, 43. Tankoviç, 68 - Culiano, 59. Vuytens, 81 (öz qapısına)

 

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Dandalk” (İrlandiya) – 2:1

Qollar: Ben Çaim, 22 (pen), Miha, 38 - Dasa, 27 (öz qapısına) 

 

E qrupu

“Astra” (Rumıniya) – “Roma” (İtaliya) – 0:0

 “Viktoriya” (Çexiya) – “Austria” (Avstriya) – 3:2

Qollar: Horava, 44. Duriş, 73; 84 - Holzauzer, 20 (pen.) Rotpuller, 41.

 

F qrupu

“Rapid” (Avstriya) – “Atletik” (İspaniya) – 1:1

Qollar: Joelinton, 72 - Saborit, 85.

“Sassuolo” (İtaliya) – “Genk” (Belçika) - (təxirə salınıb)

 

G qrupu

“Panatinaikos” (Yunanıstan) – “Selta” (İspaniya) - 0:2

Qollar: Quidetti, 4, Orelyana, 76

“Standard” (Belçika) – “Ayaks” (Hollandiya) - 1:1

Qollar: Raman. 85 - El Qazi, 27

 

H qrupu

“Konyaspor” (Türkiyə) – “Gent” (Belçika) – 0:1

Qol: Kulibali, 90+4.

“Braqa” (Portuqaliya) – “Şaxtyor” (Ukrayna) – 2:4

Qollar: Stoylykoviç, 43. Vukçeviç, 89 - Krivtsov, 22; 62. Tayson, 39; 65.

 

İ qrupu

“Nitsa” (Fransa) – “Krasnodar” (Rusiya) - 2:1

Qollar: Bosetti, 64 (pen.), Le Marşan, 77 - Smolov, 52

 

“Zaltsburq” (Avstriya) – “Şalke” (Almaniya) - 2:0

Qollar: Şlaqer, 22, Radoşeviç, 90+4 

J qrupu

“Qarabağ” (Azərbaycan) – “Fiorentina” (İtaliya) – 1:2

Qollar: Reynaldo, 73 - Veçino, 61. Kyeza, 76.

 

PAOK (Yunanıstan) – “Slovan” (Çexiya) – 2:0

Qollar: Rodriqes, 29. Pelkas, 67 

 

K qrupu

“İnter” (İtaliya) – “Sparta” (Çexiya) - 2:1

Qollar: Eder, 23, 90 - Marecek, 54

“Sauthempton” (İngiltərə) – “Hapoel” (Byer-Şeva, İsrail) - 1:1

Qollar: Van Diyk, 90+1 - Buzalyo, 71

 

L qrupu

“Osmanlıspor” (Türkiyə) – “Sürix” (İsveçrə) – 2:0

Qollar: Delarj, 74. Erdal Kılıçaslan, 89.

“Vilyarreal” (İspaniya) – “Styaua” (Rumıniya) – 2:1

Qollar: Sansone, 16. Triqeyros, 88 - Akim, 56.