Qarabağ TV
TPL
UEL
Avropa Liqasında yeni mövsüm başladı

Bu gün Avropa Liqasında 2017/18 mövsümünə start verilib. Keçirilən 48 qarşılaşmada qeydə alınan nəticələri təqdim edirik:


29 iyun

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

16:00. “Şirak” (Ermənistan) – “Qoritsa” (Sloveniya) 0:2
Qollar: 
Kapiç, 15; 69

18:00. “İrtış” (Qazaxıstan) – “Dunav” (Bolqarıstan) 1:0
Qol:
 Buqayev, 5

18:45. “Kayrat” (Qazaxıstan) - “Atlantas” (Litva) 6:0
Qollar: 
Qohou, 21; 50-pen, Arşavin, 26-pen; 42, İliçeviç, 30; 73

19:00. “Partizani” (Albaniya) - “Botev” (Bolqarıstan) 1:3
Qollar: 
Sukaj, 5 (1:0), Kossoko, 27 (1:1), Nedelev, 62 (1:2), Kossoko, 88 (1:3) 

19:00. “Pünik” (Ermənistan) - “Slovan” (Slovakiya) 1:4
Qollar: 
Avetisyan, 8-pen (1:0),Holosko, 23 (1:1), Saviçeviç, 62 (1:2), Holosko, 68 (1:3), Şahnazaryan, 75-avt (1:4) 

19:00. “Ventspils” (Latviya) - “Valyur” (İslandiya) 0:0

19:20. “Trençin” (Slovakiya) - “Torpedo” (Gürcüstan) 5:1
Qolar:
 Quruli, 10 (0:1), Mance, 36 (1:1); 40 (2:1). Catakoviç, 75 (3:1), Paur, 81 (4:1), Beridze, 87 (5:1)

19:30. “Dinamo” (Belarus) - “Runavik” (Farer adaları) 2:1
Qollar:
 Ostroukh, 42 (1:0), Noyok, 52 (2:0), Joensen, 86 (2:1)

19:30. “Levadiya” (Estoniya) - “Kork Siti” (İrlandiya) 0:2
Qollar:
 Buckley, 43 Beattie, 82 

20:00. “Çixura” (Gürcüstan) - “Rayndorf” (Avstriya) 0:1
Qol: 
Nqvat-Mahop, 4

20:00. “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) - “Yagelloniya” (Polşa) 0:1
Qol: 
Şeridan, 49

20:00. “Şaxtyor” (Belarus) - “Suduva” (Litva) 0:0

20:00. “Şkendiya” (Makedoniya) - “Daçiya” (Moldova) 3:0
Qollar: 
İbraimi, 7-pen, Radeski, 11; 75

20:00. “Vaasa” (Finlandiya) - “Olimpiya” (Sloveniya) 1:0
Qol: 
Vahtera, 12

20:30. “Kalyu” (Estoniya) - B-36 (Farer adaları) 2:1
Qollar: 
Tjapkin, 13 (1:0), Johannesen, 49 (1:1), Dmitriyev, 79 (2:1)

20:30. “Lyunqbyu” (Danimarka) - “Banqor” (Uels) 1:0
Qol: 
Blume, 13

20:45. “Beytar” (İsrail) - “Vaşaş” (Macarıstan) 4:3
Qollar: 
Minatto, 19 (1:0), Pavlov, 36 (1:1); 43 (1:2), Kulcsar, 53 (1:3), Benayoun, 88 (2:3), Vered, 90+1 (3:3), Sabo, 90+2 (4:3)

20:45. “Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Yelqava” (Latviya) 2:0
Qollar:
 Varqa, 11; 69

21:00. AEK (Kipr) - “Linkoln” (Cəbəllütariq) 5:0
Qollar: 
Taulemesse, 22; 68, Tomas, 52; 65, Trickovski, 77-pen

21:00. “Hoqesund” (Norveç) - “Kolreyn” (Şimali İrlandiya) 7:0
Qollar:
 Tronstad, 8, Abdi, 33, Hajradinoviç, 42, İkedi, 49, İbrahim, 52, Huseklepp, 61, BudusonŞ 71

21:00. “Levski” (Bolqarıstan) - “Sutyeska” (Monteneqro) 3:1
Qollar: 
Mpia, 1 (1:0); 21 (2:0), Prochazka, 45+1 (3:0), Markoviç, 79 (3:1)

21:00. “Odd” (Norveç) - “Ballimena” (Şimali İrlandiya) 3:0
Qollar:
 Mladenoviç, 1, Broberq, 53, Haugen, 90+2

21:00. “UE Santa Koloma” (Andorra) - “Osiyek” (Xorvatiya) 0:2
Qollar: 
Mioç, 79, Lukiç, 90+6

21:00. “Zarya” (Moldova) - “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) 2:1
Qollar: 
Zaginailov, 7 (1:0), Gomez, 33 (2:0). Mihojeviç, 74 (2:1)

21:00. “Zirə” (Azərbaycan) - “Differdanj” (Lüksemburq) 2:0
Qollar: 
Riçard Qadze, 22, Kervens Belford, 80

21:30. “Fola” (Lüksemburq) - “Milsami” (Moldova) 2:1
Qollar:
 Dallevedove, 5 (1:0), Hadjiç, 80 (2:0), Plarica, 81 (2:1)

22:00. “Bala Taun” (Uels) - “Vaduts” (Lixtenşteyn) 1:2
Qollar: 
Zarate, 21 (0:1), Brunner, 29 (0:2)

22:00. “Konnak” (Uels) - HİK (Finlandiya) 1:0
Qol: 
Vollfe, 40

22:00. “Klaksvik” (Farer adaları) - AİK (İsveç) 0:0

22:00. “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Tirana” (Albaniya) 2:0
Qollar:
 Cohen, 27, Dasa, 64

22:00. “Midtyulland” (Danimarka) - “Derri Siti” (İrlandiya) 6:1
Qollar:
 Dal Hende, 4 (1:0), Riis, 15 (2:0), Poulsen, 44-pen (3:0), Kroon, 58 (4:0); 61 (5:0), Curtis, 66 (5:1), Kraev, 84 (6:1)

22:00. “Norçepinq” (İsveç) - “Priştina” (Kosovo) 5:0
Qollar:
 Karlsson, 10, Anderson, 24, Eliasson, 26, Homberq, 36; 41

22:00. “Skenderbeu” (Albaniya) - “Sent Culiya” (Andorra) 1:0
Qol: 
Latifi, 69

22:00. “Voyvodina” (Serbiya) - “Rujomberok” (Slovakiya) 2:1
Qollar: 
Malbasiç, 8 (1:0); 21 (2:0), Daniel, 81 (2:1)

22:30. “Domjale” (Sloveniya) - “Flora” (Estoniya) 2:0
Qollar:
 Repes, 77, Supek, 90

22:30. “Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Floriana” (Malta) 3:0
Qollar:
 Boakye, 45+5-pen, sMİC, 78, Boakye, 89

22:30. “Mladost” (Serbiya) - “İnter” (Azərbaycan) 0:3
Qollar:
 Adrian Skarlatake, 23, 41, Rauf Əliyev, 75

22:30. “Mladost” (Monteneqro) - “Qandzasar” (Ermənistan) 1:0
Qol: 
Djurusiç, 57-pen

22:30. “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) - “Ordabaşı” (Qazaxıstan) 2:0
Qollar:
 Krstanoviç, 37-pen; 45+1 

22:30. “Tre Penne” (San-Marino) - “Rabotniçki” (Makedoniya) 0:1
Qol: 
Mitre 90

22:45. “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) - “Liepaya” (Latviya) 3:1
Qollar:
 Lovri, 28 (1:0), Carvill, 35 (2:0), Ovens, 55 (3:0), Karasauskas, 61 (3:1)

22:45. “Lex” (Polşa) - “Pelister” (Makedoniya) 4:0
Qollar: 
Nielsen, 28-pen, Situm, 30; 57, Majevski, 38 

22:45. “Qlazqo Reyncers” (Şotlandiya) - “Proqres” (Lüksemburq) 1:0
Qol: 
Miller, 37

22:45. “Sent Conston” (Şotlandiya) - “Trakai” (Litva) 1:2
Qollar: 
Maksimov, 14 (0:1), Şauqhnessi, 32 (1:1), Silenas, 36 (1:2)

22:45. “Sent Cozef” (Cəbəllütariq) - AEL (Kipr) 0:4
Qollar: 
Arruabarenna, 4, Mesca, 51, Lafrance, 64; 72

22:45. “Valletta” (Malta) - “Folqor” (San Marino) 2:0
Qollar: 
Borq, 42, Velasko, 48

22:45. “Videoton” (Macarıstan) - “Baltsan” (Malta) 2:0
Qollar:
 Scepovic, 79, Lazoviç, 90+4 

22:45. “Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - “Zeta” (Monteneqro) 1:0
Qol: 
Lendriç, 48

23:15. “Reykyavik” (İslandiya) - SJK (Finlandiya) 0:0

23:15. “Styarnan” (İslandiya) - “Şemrok Rovers” (İrlandiya) 0:1
Qol: 
Şou. 38