Qarabağ TV
TPL
UEL
Avroliqada qrup mərhələsinə start verildi

Bu gün UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinin oyunlarına start verilib.

Keçirilən 24 qarşılaşmada aşağıdakı nəticələr qeydə alınıb.


14 sentyabr

UEFA Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, ilk tur

A qrupu

21:00. “Slaviya” (Çexiya) - “Makkabi” (Təl Əviv, İsrail) - 1:0
Qollar:
 Tomas Necid, 12

21:00. “Vilyareal” (İspaniya) - “Astana” (Qazaxıstan) - 3:1
Qollar
: Nikola Sansone, 16 (1:0), Yuri Logvinenko, 68 (1:1), Sedrik Bakambu, 75 (2:1), Denis Çerişev, 77 (3:1)

B qrupu


21:00. “Yanq Boyz” (İsveçrə) - “Partizan” (Serbiya) - 1:1
Qollar: 
Marko Yankoviç, 11 (0:1), Kristian Fassnaçt, 14 (1:1)

21:00 “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - “Skenderbeu” (Albaniya) - 3:1
Qollar: 
Muzaka, 39 (0:1), Sudorçuk, 47 (1:1), Cunior Moraes, 49 (2:1), Mbokani, 65-pen (3:1)

C qrupu

21:00. “Başakşehir” (Türkiyə) - “Ludoqorets” (Bolqarıstan) - 0:0

21:00. “Hoffenhaym” (Almaniya) - “Braqa” (Portuqaliya) - 1:2
Qollar: 
Vaqner, 24 (1:0), Joao Karlos, 45 (1:1), Dyeqo Sousa, 50 (1:2)

D qrupu

21:00. “Austria” (Avstriya) - “Milan” (İtaliya) - 1:5
Qollar: 
Hakan Çalhanoğlu, 7 (0:1), Andre Silva, 10 (0:2), 20 (0:3), Aleksandr Borkoviç, 47 (1:3), Andre Silva, 56 (1:4), Suso, 63 (1:5)

21:00. “Riyeka” (Xorvatiya) - AEK (Yunanıstan) - 1:2
Qollar: 
Petros Mantalos, 16 (0:1), Josip Elez, 29 (1:1), Lazaros Kristodoulopoulos, 62 (1:2)

E qrupu

21:00. “Apollon” (Kipr) - “Lion” (Fransa) - 1:1
Qol:
 Memfis Depay, 53-pen (0:1), Korpa, 90 (1:1)

21:00. “Atalanta” (İtaliya) - “Everton” (İngiltərə) - 3:0
Qollar: 
Andrea Masiello, 27, Alexandro Qomes, 41, Bryan Kristante, 44

F qrupu

21:00. “Kopenhagen” (Danimarka) - “Lokomotiv” (Rusiya) - 0:0

21:00. “Jilina” (Slovakiya) - “Şerif” (Moldova) - 0:0

G qrupu

23:05. “Styaua” (Rumıniya) - “Viktoriya Plzen” (Çexiya) - 3:0
Qollar: 
Budesku, 21, 44, Alibek, 73

23:05. “Hapoel” (Beer Şeva, İsrail) - “Luqano” (İsveçrə) - 2:1
 Qollar: 
Aynbinder. 2 (1:0), Tzedek, 59 (2:0), Tzedek, 67-avtoqol (2:1)

H qrupu

00:05. “Arsenal” (İngiltərə) - “Köln” (Almaniya) - 3:1 
Qol: 
Kordoba, 9 (0:1), Kolasinaç, 49 (1:1), Sançez, 67 (2:1), Bellerin, 82 (3:1)

23:05. “Srvena Zvezda” (Serbiya) - BATE (Belarus) - 1:1
Qollar: 
Radonyiç, 54 (1:0), Siqneviç, 72 (1:1)

İ qrupu

23:05. “Marsel” (Fransa) - “Konyaspor” (Türkiyə) - 1:0
Qol:
 Rami, 48

23:05. “Gimarayş” (Portuqaliya) - “Zalqburq” (Avstriya) - 1:1
Qollar: 
Pedrao, 25 (1:0), Berişa, 45 (1:1)

J qrupu

23:05. “Zarya” (Ukrayna) - “Ostersunds” (İsveç) - 0:2
Qollar:
 Qoddos, 50, Qero, 90+4

23:05. “Herta” (Almaniya) - “Atletik” (İspaniya) - 0:0

K qrupu

23:05. “Vitess” (Hollandiya) - “Latsio” (İtaliya) - 2:3
Qollar: 
Matavz, 33, Linssen, 57 - Parolo, 51, İmmobile, 67, Murgia, 75


23:05. “Zulte Varegem” (Belçika) - “Nitsa” (Fransa) - 1:5
Qollar: 
Leya, 46 - Plea, 16, 20, Dante, 29, Sent Maksimin, 69, Balotelli, 74

L qrupu

23:05. “Real Soseydad” (İspaniya) - “Rosenborq” (Norveç) - 4:0
Qollar: 
Llorente, 9, 77, Zurutuza, 10, Skyelvik, 41 (öz qapısına)

23:05. “Vardar” (Makedoniya) - “Zenit” (Rusiya) - 0:5
Qollar: K
okorin, 5, 20, Dzüba, 39, İvanoviç, 66, Riqoni, 89